top of page

O MNIE

Urodziłam się w Lublinie, a dzieciństwo spędziłam w Sobieszynie- Brzozowej, urokliwej miejscowości położonej około 70 km od Lublina. Przyroda i krajobraz rodzinnego domu pojawiają się w mojej twórczości jako stałe reminiscencje. Szkołę średnią ukończyłam w Rykach.
Tam też miała miejsce moja pierwsza wystawa indywidualna w lokalnym domu kultury. Studia artystyczne ukończyłam na wydziale artystycznym (kierunek grafika warsztatowa) Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie
z tytułem magistra sztuki. Po studiach przeniosłam się do Przemyśla, gdzie mieszkam do dziś. Ukończyłam filologię angielską i pracuję też jako nauczyciel języka angielskiego. Moja działalność artystyczna obejmuje wystawy indywidualne i zbiorowe, a kilkaset moich obrazów znajduje się
w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

 

Oprócz malarstwa pasjonuje mnie historia sztuki i literatura. Sztuka jest
dla mnie sposobem na życie, a galeria biała rama powstała, aby podzielić się z Wami efektami mojej twórczej działalności.

 

Inspiruje mnie to, co mnie fascynuje. Historia sztuki od reliefów starożytnej Mezopotamii  poprzez twórczość Cranacha, Dürera, Boscha, malarstwo barokowe, sztukę Goyi, przełom impresjonistyczny po bardziej współczesnych twórców takich jak Bacon czy Basquiat.

 

Do  ulubionych motywów przewijających się nieustająco w mojej twórczości należą parafrazy dzieł inspirujących mnie artystów, motywy zaczerpnięte z natury, ćmy, trawy, kwiaty, drzewa  oraz   człowiek. Moje obrazy są formą refleksji nad jego kondycją w świecie, samotnością,   ulotnością życia.

bottom of page